w snach dosięgam nieba...

author:  Aga Piórkowska
4.7/5 | 12


W snach dosięgam nieba. Słowa spadają z drzew, jak liście z kartek. Moje rozwiane przez wiatr włosy lśnią, kusząc Twoją dłoń. Jesteś wierszem...
Gdybym była...
w Twoim śnie kamieniem, wiatru powiewem, kroplą deszczu, liści zielenią, słów westchnieniem, krokusów łąką pełną. Jesteś wierszem.
Gdybym była...
dźwiękiem ulubionej kołysanki, co usypia nie tylko ptaki, drzewa, liście. Co noc bez lęku biegnę do Ciebie, gwiazdy mając za kompas. Tworząc sercem poemat nieba. Jesteś wierszem.
Gdybym była...
mgłą, co spowija miasta przestrzeń, w której nikną drzew czarne cienie. Szeptem wiatru zapowiadam swe nadejście. Bez lęku nocy splendor uwolnij dopiero pod powieką. Oddychaj spokojnie. Jesteś wierszem.
Gdybym była...
w ogrodzie różą białą, co rozkwita pięknem uczucia tego, kto pragnie ją zerwać. Omińmy tłumy oczu tysięcy, co patrząc zawzięcie budzą ze snu. O pierwszej nad ranem. Jesteś wierszem.
Gdybym była...
pragnieniem szeptanym tak cicho, by nikt nie usłyszał. Może poza słońcem, może poza gwiazdami. Do Ciebie piszę. Po chmurach promieniem słońca. Jesteś moim wierszem.

I gdybym tylko mogła, Kochanie, na Twoim ramieniu głowę ułożyć i zasnąć 
COMMENTS


My rating

My rating:  
16.06.2016,  ygritte

My rating

My rating:  
13.07.2012,  samsara

@

Szanowny Panie,
z zadumą i refleksją przyjęłam Pańską opinię na temat mojego tworu. To cenne doświadczenie. Dziękuję za wskazówki. To miłe, że jednak docenia Pan poetyckość obrazów i styl, choć staroświecki, jak Pan wspomina.
Jak rozumem, założył Pan, że poetyzacja i sentymentalizm są brakiem umiejętności pisania inaczej, wynikającym z braku znajomości współczesnej poezji, a nie moim świadomym wyborem. I tu bym polemizowała, widząc spore pole do dyskusji.
Jednak tym razem zrobię inaczej, po prostu zapraszam na mój blog pod adresem internetowym: agapioro.blox.pl
Łączę wyrazy szacunku
Aga Piórkowska

W snach sięgam nieba

Ładne...ale przepoetyzowane. I ten refren o wierszu - zbyt łatwy. Autorzy piosenek, gdy nie mają o czym pisać, to uciekają się do zwrotów "Cała jesteś poezją" itd. jakby to cokolwiek znaczyło, ato słowo-wytrych, słowo -mowa trawa, bo wyświechtane na wszystkie strony. Rodzaj tanizmy.
A jednak odbieram tę poetyckką prozę pozytywnie, podoba mi się delikatność obrazów. Jednak zagrożenie dla Pani jest poetyzcja, sentymentalizm, trzeba to powściągać, dyscyplinować.
Mimo wszystko ładne w staroswieckim stylu. Proszę czytać poezje wspolczesną, np. Białoszewskiego, Szymborską, Różewicza etc. To antidotum na skłonności do poetyzacji.
13.03.2012,  Józef Baran

@Józef Baran

Dziękuję i pozdrawiam.

My rating

My rating:  
12.03.2012,  Józef Baran

My rating

My rating:  

@Agnieszka Jęśko

Dziękuję! Serdeczności!

My rating

My rating:  

@Slavomir Trawa Pietrek

Dziękuję i pozdrawiam.

My rating

My rating:  

@bmz

Dziękuję! :)

My rating

My rating:  
26.01.2011,  bmz

@dzbanek na łzy

Pisany z tęsknoty. Wzruszam się zawsze, gdy do niego wracam.
Serdeczności.

My rating

My rating:  

.

często wracam do tego wiersza... i wzruszam się tak, jak za pierwszym razem, gdy go czytałam. może nawet bardziej... pozdrawiam gorąco:))

@dzbanek na łzy

Niemrawo dość. ;)

@Aga Piórkowska

dziękuję! pada chociaż w tym czarownym mieście? ;)

@dzbanek na łzy

Serdeczności z czarownego miasta! :)

My rating

My rating:  

@frymusna

Serdecznie pozdrawiam! :)

My rating

My rating:  
17.11.2010,  frymusna

@wiatr-w-oczy

Dziękuję. Bardzo.
Serdeczności.

My rating

Fantastyczne!
My rating:  
16.11.2010,  Wiatr_w_oczy